22 Views
0 0

Valter Attila minden idők legjobb magyar eredményével zárt a Girón

Written by

Egan Bernal nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyt, melyen Valter Attila a 14., Dina Márton a 100. helyen végzett összetettben. A vasárnapi záró időfutamon az olasz Filippo Ganna volt a leggyorsabb.

A Tour de France-ot két éve megnyerő kolumbiai Bernal egy másodperc híján kétperces előnnyel várta a finálét Damiano Caruso előtt, ebből mintegy másfelet megőrzött olasz riválisával szemben. A 24 esztendős Bernal második Grand Tour-sikerét ünnepelhette. A pályafutása jelentős részét segítőként töltő 33 éves Caruso megőrizte a második, míg a 2018-as Vuelta a Espanán győztes brit Simon Yates a harmadik helyet.

Valter Attila (Groupa-FDJ) a második Giro d’Italiáját teljesítette, ráadásul a rózsaszín trikót is hordhatta három napig. A tavalyi 27. helye után ezúttal még előrébb végzett a 14. helyével, amely a háromhetes körversenyek történetében minden idők legjobb magyar eredménye összetettben.

A szakaszt az Ineos Grenadiers 24 éves olasz időfutam-világbajnoka, a nyitó egyenkéntin is leggyorsabb Filippo Ganna nyerte úgy, hogy a hajrában hátsó defekt miatt kerékpárt kellett cserélnie. Ezzel sorozatban az ötödik időfutamban bizonyult a legjobbnak a Girón úgy, hogy segítőként végigdolgozta a viadalt Bernalért. Dina Márton kereken századik helyen zárt összetettben.

Bernal a rózsaszín mellett a legjobb 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót is hazaviheti, míg a pontverseny győztese a háromszoros világbajnok Peter Sagan (BORA-hansgrohe) lett. A hegyi pontversenyben élen záró francia Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën) a kék trikót hódította el a 3410,9 kilométer össztávú viadalon.

Végeredmény – 21. (utolsó) szakasz, Senago-Milánó (30,3 km), időfutam

1. Filippo Ganna (olasz, Ineos Grenadiers) 33:48 perc (53,787 km/h átlagsebesség)
2. Rémi Cavagna (francia, Deceuninck – Quick-Step) 12 másodperc hátrány
3. Edoardo Affini (olasz, Jumbo-Visma) 13 mp h.
…5. Joao Almeida (portugál, Deceuninck – Quick-Step) 27 mp h.
…14. Daniel Martínez (kolumbiai, Ineos Grenadiers) 1:21 perc hátrány
…17. Damiano Caruso (olasz, Bahrain Victorious) 1:23 p h.
…19. Alekszandr Vlaszov (orosz, Asztana-Premier Tech) 1:26 p h.
…24. Egan Bernal (kolumbiai, Ineos Grenadiers) 1:53 p h.
…42. Valter Attila (Groupama-FDJ) 2:32 p h.
…51. Simon Yates (brit, BikeExchange) 2:45 p h.
…139. Dina Márton (EOLO-Kometa) 5:34 p h.

…100. Dina 4:11:55 óra hátrány

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért.
Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.