10 Views
0 0

Szuperliga: Napredak–Topolya élőben az NSO-n!

Written by

A szerbiai Topolya a bajnokság 15. fordulójában a Napredak otthonában lép fel, kövesse a mérkőzést online közvetítésünk segítségével!

A Topolya öt góllal legyőzte a Mladosztot a 14. fordulóban (Fotó: FK TSC, archív)

SZERB SZUPERLIGA
15. FORDULÓ
Napredak–Topolya 1–0 – élőben az NSO-n!
14.00. Krusevac,
Mladost Stadion, zárt kapuk mögött. V: Sz. Jovanovics.
Napredak:
Jordanov – Zeljkovics, M. Milovanovics, Mrsics, Lekovics – M. Kosztics, Marjanovics – Sz. Kocsics, Mijics, Szpremo – Melunovics. Vezetőedző: Goran Sztevanovics
A kispadon:
Osztojics (k.), D. Sztevics, A. Trajkovics, Szl. Lukics, Csukovics, Sz. Todorovics, Marinkovics, N. Milovanovics, Saracs, Milosev, Zuvics
TSC:
Filipovics – Grabezs, Balazs, Babics, M. Petkovics – Milicsevics, Tumbaszevics – Djurics, Banjac, Duronjics – N. Lukics. Vezetőedző: Szabó Zoltán
A kispadon: Jorgics (k.), Szkopljak, Ponjevics, Antonics,  N. Petrovics, Varga B., Sz. Szantracs, Sztanojev, Szilágyi, Dosztanics, Zec
Gólszerző: Melunovics (10.)

Cikkünk folyamatosan frissül.

PERCRŐL PERCRE

26. perc: Milicsevics emelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, de Grabezs nem fért hozzá, Jordanové kapusé lett így a passz.

24. perc Egy balról laposan középre lőtt labdát Duronjics próbált meg a kapuba juttatni becsúszva, de lövése kicsivel kapu mellé ment.

20. PERC VEZET A HAZAI CSAPAT! Egy bal oldali szabadrúgás után ALEN MELUNOVICS tíz méterről a kapu jobb sarkába csúsztatott. Fejjel: 1–0!

18. perc Az eddigi legveszélyesebb akció után nem sok kellett hogy vezessen a TSC: Grabezs a bal oldalról adta be a labdát, Banjac lőtt, de Jordanov kapus védett.

Ami a gólokat illeti, hatalmas a különbség a két csapat között: a TSC 33 találattal a második, csak a Crvena zvezda őtt többet (42), míg a Napredak mindössze kilenszer volt eredményes, ennél rosszabb mutatója csak a szabácsi Macsvának van (7 gól)

13. perc: Egyelőre még nagy helyzet nélkül mindkét csapat. A TSC átvette az irányítást, többet van náluk a labda.

Régi ismerős: Djuro Zec tavaly ingyen igazolt a mai ellenféltől a TSC-hez.

Tomanovics betegség miatt hiányzik.

7. perc: Egyelőre a középpályán ízlelgeti egymást a két csapat, a Napredak a jobb oldalon igyekszik veszélyeztetni, de Grabezs és Babics kiválóan végzi a feladatát.

2. perc Nagy iramban kezdték a meccset a hazaiak, de a TSC védelmét nem lepték meg, kiválóan működött a lescsapda.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehérben, a vendégek tiszta kékben.

Szabó Zoltán nem számíthat Szasa Tomanovicsra, az együttes csapatkapitányára, aki oszlopos tagja az együttesnek, így a középpályán Tumbaszevics és Milicsevics igyekszik pótolni a csapatkapitányt.

A hazaiaktól Mladen Zsivkovics és Marko Mrkics sérült, a vendégektől Dino Dolmagic maródi.

Egy kis örökmérleg: 3 meccs, egy iksz és 2 topolyai siker, 3, ill. 6 rúgott gól.

Zárt kapuk mögött az Ifjúság Stadionban (is).

„Az előző idényben is hasonló volt a helyzet, akkor is kétszer mérkőztünk meg a Napredakkal néhány nap leforgása alatt, és persze most is bízunk abban, hogy idegenben és hazai pályán is sikerül legyőznünk a krusevaci együttest” – mondta Krszto Jokics segédedző. A védekező középpályás, Mihajlo Banjac szerint attól függetlenül, hogy a Napredak az alsóházban áll, a szombati mérkőzés nem ígérkezik könnyűnek, nem szabad lebecsülniük az ellenfelüket. A topolyai labdarúgó úgy gondolja, szerdán előnyösebb helyzetben lesznek, ugyanis otthon játszanak a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében.

Különleges párosítás következik a szerb futballban: szombaton 14 órai kezdettel a szerb Szuperliga 15. fordulójában a Napredak lesz a házigazda, míg szerdán a Szerb Kupa nyolcaddöntőjében a Topolyai SC élvezheti majd a hazai, egészen pontosan a zentai pálya előnyét.

A legutóbbi fordulóban a TSC 5–0-a nyert a lucsani Mladoszt ellen, míg a Napredak Újvidéken 1–0-ra kikapott  Proletertől. Tizennégy forduló után a TSC a nyolcadik helyen áll 21 ponttal, míg a Napredak a húszcsapatos szerb bajnokságban a 18. helyet foglalja el tíz ponttal.

Öt nap leforgása alatt DUPLÁZHATNAK IS A TOPOLYAIAK a pályán gyakran küszködő krusevaci csapattal szemben.

A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 14. fordulójában a Topolyai SC 5–0-ra legyőzte a Mladosztot Zentán.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NAPREDAK–TOPOLYA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!