15 Views
0 0

Női kézilabda El: Siófok–Nantes döntő élőben az NSO-n!

Written by

A női kézilabda Európa-liga döntőjében a Siófok KC a francia Nantes Atlantique HB-vel találkozik. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
NÉGYES DÖNTŐ, NAGYBÁNYA
DÖNTŐ
SIÓFOK KC–NANTES ATLANTIQUE HB (francia) – ÉLŐBEN AZ NSO-n!
Nagybánya, zárt kapuk mögött, 18
óra. Tv: Sport1. Vezeti: Vranes, Wenninger (osztrákok)

A 3. HELYÉRT
Herning-Ikast HB (dán)–CS Minaur Baia Mare (román) 31–33
(19–16)

Cikkünk folyamatosan frissül!

PERCRŐL PERCRE

ELSŐ FÉLIDŐ

9. perc: Tóth harcol ki hetest, a franciák kapust cserélnek. Niomblát ez nem zavarja, belövi a büntetőt. 4–5

8. perc: Mitrovics kap sárga lapot, majd lépéshiba miatt elveszik a labdát a Siófoktól. Sylla próbálja átejteni Szikorát, de a magyar kapus nagyot véd.

7. perc: Egy labdaszerzés után ezúttal Hagman szerez gólt. 3–5

6. perc: Eladják a labdát a franciák, rohan a Siófok, Niombla eredményes (3–3). Ayglon talpról kilövi a jobb alsó sarkot. 3–4

5. perc: Remek támadás végén megtalálják a rést a siófoki falon, De Paula pedig gólt is lő a betörés után (2–3). Niombla lövése pontatlan volt, nem találta el a kaput.

4. perc: Jó a bejátszás, Gassama befordul, és gólt lő (2–2). Böhme nem tudta megfogni a labdát.

3. perc: Védés a másik oldalon is, Szikora mutatta be. Ezt gyors góllal bünteti a Siófok, Böhme eredményes rendezetlen védelemmel szemben. 2–1

2. perc: Jön az egyenlítés, Bruna de Paula eredményes egy közbelövés után (1–1). Kiss lövése után a sáncon lelassul a labda, majd a kapus véd.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a siófokiak vezethetik az első támadást. Meg is van az első gól, Tomori passza után Aoustin lő gólt a bal szélről beugorva. 1–0

Feketében a Siófok, fehérben a Nantes.

Érdekesség, hogy éppen a Nantes volt, amely legutoljára legyőzte a Siófokot a nemzetközi kupaporondon – még 2019 novemberében, Magyarországon nyertek 34–29-re a franciák.

A nemzetközi kupasorozatokban a Siófok 17 mérkőzéses veretlenségi sorozata a második leghosszabb élő széria – ennél csak az 55 veretlen BL-mérkőzést maga mögött tudó Győri ETO büszkélkedhet hosszabbal.

Francia csapat még sosem nyerte meg az EHF-kupát – ehhez legközelebb a Metz és a Dijon járt, ám mind a két együttes elbukott a döntőben.

A Nantes története során először játszhat európai kupadöntőt – mindössze nyolc évvel azután, hogy feljutott a francia élvonalbeli bajnokságba.

A női EHF-kupa történetében eddig csupán egyszer volt címvédés, ám az éppen egy magyar csapat nevéhez köthető: az 1994–1995-ös, majd az 1995–1996-os idényben is a Debrecen ünnepelhetett.

A 2018–2019-es idényben a Siófok nyerte meg az EHF-kupát, majd a sorozat 2019–2020-as kiírásban hiába jutott be újra a négyes döntőbe, azt a koronavírus-járvány miatt törölték – így a magyar együttes a címvédésre hajt a Nantes ellen.

A bronzmérkőzés félidejében hiába vezetett három góllal a Herning-Ikast, a négyes döntő házigazdája, a Baia Mare végül 33–31-re nyert.

A szombati elődöntőben a Nantes 36–34-re győzte le a házigazda nagybányaiakat, míg a Siófok szintén 36–34-re nyert a dán Herning-Ikast ellen – igaz, a magyar csapat a hosszabbításban harcolta ki a döntőbe jutást, így az amúgy is előbb pályára lépő franciák nagyjából három órával többet pihenhettek.Részletek a szombati elődöntőkről itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Siófok–Nantes döntő a női kézilabda Európa-ligában. Tartsanak velünk!