2 Views
0 0

Női kézi NB I: néggyel nyert az Érd ellen a Mosonmagyaróvár

Written by

A női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján a Mosonmagyaróvár 28–24-re legyőzte hazai pályán az Érdet.

Sokáig meccsben voltak az érdiek, végül azonban nem tudtak nyerni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe – archív)

Az európai kupaindulásért küzdő Mosonmagyaróvár lépett esélyesként pályára csütörtökön a tabella nyolcadik helyén álló Érd ellen, ám utóbbi megnehezítette a dolgát, a félidőben mindössze eggyel vezettek a hazaiak (14–13). A második játékrészben is sokáig tartották magukat az érdiek, de a hajrára összeállt a mosonmagyaróvári támadójáték, s a hazai együttes végül 28–24-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC
–ÉRD 28–24 (14–13)
Mosonmagyaróvár, zárt kapuk mögött. V: Altmár, Horváth M.
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona 2, Kovács P. 1, GYIMESI, HORVÁTH B. 6, Hudák 1, Stranigg Zs. 2. Csere: Herczeg (kapus), Tóth Eszter 6 (3), SZARKOVÁ 5, Sirián 1, Lancz 3, Hajtai 1. Edző: Gyurka János
ÉRD: Győrffy – Király, Mód 2, Szabó Kitti 5 (3), PARÓCZY 4, KISS-WALFISCH 6 (3), FEKETE B. 5. Csere: Györkös (kapus), Horváth D., Abilda 2, Landi, Csáki. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 4–2. 12. p.: 6–3. 16. p.: 8–5. 20. p.: 10–8. 24. p.: 11-9. 35. p.: 15–14. 41. p.: 19–18. 45. p.: 21–18. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/6
MESTERMÉRLEG
Gyurka János: – Az volt a tervünk, hogy kemény védekezéssel, sok megállító faulttal zavarjuk meg az Érd jól cselező, gólerős kézilabdázóit. Ez tulajdonképpen sikerült, mert harminc-harmincöt ilyen szerelésünk volt, ami jónak mondható. Végig irányítottuk a játékot, de voltak olyan periódusaink, ahol régen nem tapasztalt hibáink is kiütköztek. Jó mérkőzésen értékes két pontot szereztünk jó ellenféllel szemben.
Horváth Roland: – Megérdemelten győzött a Mosonmagyaróvár. Különösen ellenfelünk beállójával, Horváth Bernadett-tel gyűlt meg a bajunk, aki nyerőemberré vált, mert nem tudtuk semlegesíteni. Kicsit el is fáradt a csapatom, ami különösen a mérkőzés utolsó szakaszában jelentett problémát.