
Nem költözik ki a Szabolcs utcából a főváros hajléktalankórháza: a betegek sem tudnának hova menni
A főváros mindaddig nem költözteti ki a hajléktalanellátó egészségügyi központot, amíg a Nemzeti Vagyonkezelő, illetve a kormány nem ad helyette egy megfelelő színvonalú, kórházként is használható épületet. Az intézményt pótolhatatlannak tartja Karácsony Gergely, és kész minden jogállami eszközzel élni, hogy az ellátás biztonságát a főváros garantálni tudja.
Az ATV Híradójában látható képek még a járvány előtt készültek a hajléktalankórházban. Most több mint 150-en lakják, olyan emberek, akik nem tudják ellátni önmagukat.
Tóth Andreának amputálták a lábát, nem tud dolgozni, családja sem tudja befogadni: “Van testvérem, van édesanyám, de albérletben laknak, és nincs rá mód, hogy odavegyenek.”
Imrének 30 évi szakácskodás után távolították el a lábát. Nem tudja hová mehetne, ha innen távoznia kellene:
“Azt mondták, hogy az utcán nem lehet tartózkodni, mert kijárási tilalom van, plusz járvány, akkor mi a lehetőség? Haljunk meg? Mert szerintem az lenne jó nekik, a legegyszerűbb.”
Nem költözik ki a Szabolcs utcából a főváros hajléktalankórháza
A főpolgármester bejelentette, nem hagyja el az épületet az intézmény.
“Nem fogunk kiköltözni április 30-án. Sem május 1-én, sem május 2-án. Amennyiben a kormány azt gondolja, hogy bírósági útra tereli az ügyet, akkor hiszünk az igazunkban, és minden jogorvoslati lehetőséggel élni fogunk, hogy ne kelljen úgy elköltöztetnünk innen ezt a szolgáltatást és ezeket a betegeket, hogy nincsen valamilyen másik alternatíva” – mondta a főpolgármester.
Karácsony Gergely ugyanakkor egyértelművé tette: nyitott a további tárgyalásra a kormánnyal, ahogyan arra is, hogy a betegek ellátása más helyszínen folytatódjon. A Magyar Nemzet írta meg, hogy az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnek kell az az épület. A szervezet jelenlegi székházát ugyanis eladta az állam. Karácsony Gergely korábban úgy fogalmazott a közösségi oldalán, hogy ez „fideszes ingatlanmutyi”. A kijelentésről megkérdeztük a Miniszterelnöki Kabinetirodát. A sajtóosztályról azonban eddig nem érkezett válasz.
Az alkalmazottak sem tudják, mi lesz velük, ha mégis bezárna a kórház.
“A dolgozóink sorsát sem tudjuk, hogy mi lesz, még mindenki gondolkozik, és kivárunk. Amíg lehet, mi dolgozunk. És aztán majd megmondják, hogy mihez lesz kedvünk, meglátjuk, hogy mit hoz a holnap” – nyilatkozta Szentpéteri Klára vezető ápoló.
A fővárosi önkormányzat minden jogállami eszközzel élni kíván, hogy az ellátás biztonságát garantálni tudja.
atv.hu
Komment írása