16 Views
0 0

NB I: Puskás Akadémia–MTK Budapest élőben az NSO-n!

Written by

Puskás Akadémia FC–MTK Budapest találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–MTK Budapest – élőben az NSO-n!
Felcsút, Pancho Aréna, 19.30. Tv: M4 Sport. Vezeti: Pintér Csaba

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Eddig 10 élvonalbeli mérkőzést játszottak, a Puskás Akadémia kétszer nyert, az MTK hétszer, csak egy mérkőzés lett döntetlen (a legelső).

♦ A párharc legutóbbi két mérkőzése egyaránt 3–2-es eredményt hozott, egyszer az MTK, egyszer a PAFC nyert. Az egymás elleni 10 mérkőzésből egyen sem alakult ki egygólosnál nagyobb különbség, az összes találkozó szoros volt.

♦ Az MTK jól kezdte a bajnokságot, ám immár négy mérkőzés óta nyeretlen, legutóbbi három találkozóján vereséget szenvedett.

♦ Amióta a kék-fehérek visszajutottak az NB I-be, minden mérkőzésükön kaptak gólt, sőt, ha „visszalapozunk” a 2018–2019-es bajnoksághoz, a legutóbbi 10 mérkőzésükön ott is. Az MTK 2019. március 2. (Újpest–MTK 0–0) óta, legutóbbi 16 élvonalbeli mérkőzésén mindig kapott gólt.

♦ Az MTK legutóbb 2019. február 9-én aratott az élvonalban idegenbeli győzelmet, a Mezőkövesdet múlta felül 3–2-re.

♦ A Puskás Akadémia igen jó sorozatban van hazai pályán, az előző öt mérkőzését megnyerte a Pancho Arénában, a legutóbbi haton veretlen. A felcsútiak legutóbb március 7-én kaptak ki otthon (4–1-re a Fehérvártól).

♦ Február 1. óta (Puskás Akadémia–DVSC 0–0) egyetlen vendégcsapat sem úszta meg kapott gól nélkül a Pancho Arénában.