16 Views
0 0

NB I: Puskás Akadémia–Budafoki MTE élőben az NSO-n!

Written by

Puskás Akadémia–Budafoki MTE találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Szolnoki Roland (balra) elszántságot és győzelmet vár el felcsúti csapatától (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Budafoki MTE – élőben az NSO-n!
Felcsút, Pancho Aréna, 17.30. Tv: M4 Sport+. Vezeti: Pintér Csaba

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Csak ebben a bajnokságban mérkőztek meg az élvonalban, mindkétszer 3–0-ra nyert a Puskás Akadémia. A felcsútiak horvát légiósa, Antonio Mance novemberben kétszer, februárban Budafokon egyszer talált be.

♦ A PAFC-nak két pont az előnye a mögötte álló Fehérvárral szemben, de mivel kettővel több győzelme van, már egy döntetlennel is biztosan meg tudja őrizni második helyét, ami klubcsúcs lenne.

♦ A Puskás Akadémia az előző három bajnokiján alulmaradt, pedig előtte 13 fordulón keresztül csak egyszer kapott ki, a Honvédtól. A felcsútiak a legutóbbi két meccsüket úgy bukták el, hogy a vezető gólt ők szerezték meg, ám mindkétszer négy gólt kaptak.

♦ Az NB I-től ezzel a találkozóval búcsúzó Budafok az előző kilenc fordulóban képtelen volt nyerni, nyolcszor vesztett, egyedül az MTK-nál ért el egy sovány gól nélküli döntetlent.

♦ A PAFC négyes hazai győzelmi széria után legutóbb egy hatalmas pofonba szaladt bele a Pancho Arénában a ZTE ellen (1–4). Összteljesítményével (10–2–4) azonban így is harmadik, mind a begyűjtött pontok (32), mind a kapott gólok számát tekintve (17). Utóbbiban holtversenyben áll a Fehérvárral.

♦ A BMTE tavasszal egyedül a Honvéd otthonából vitte el a három pontot, a február 13-i meccs óta idegenben három vereség és egy döntetlen a mérlege. A vendégtabellán azonban már biztosan nem végez az utolsó helyen, hiszen 3–4–8-as mutatójával a záró fordulóban otthon játszó Diósgyőrt mindenképpen megelőzi.

♦ A Puskás Akadémia legutóbbi négy bajnokiján legalább három gól született.

♦ A BMTE előző hat házon kívüli bajnokiján csak egyszer úszta meg két kapott gólnál kevesebbel.

NB I, 2020–2021, 33. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ NÉZŐSZÁM
MÁJUS 7., PÉNTEK
Mezőkövesd–MTK Budapest 5–1 Mezőkövesd, Városi Stadion Káprály Mihály 600
MÁJUS 8., SZOMBAT
Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC 1–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Bognár Tamás 1892
Újpest FC–ZTE FC 5–4 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Andó-Szabó Sándor 1510
MÁJUS 9., VASÁRNAP
17.30: Puskás Akadémia–Budafoki MTE (Tv: M4 Sport+) Felcsút, Pancho Aréna Pintér Csaba
17.30: DVTK–Mol Fehérvár FC (Tv:  M4 Sport) MiskolcDVTK Stadion Solymosi Péter
17.30: Kisvárda–Paksi FC Kisvárda, Várkerti Stadion Bogár Gergő