5 Views
0 0

NB I: Mezőkövesd Zsóry–MTK Budapest élőben az NSO-n!

Written by

Mezőkövesd–MTK találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a zárt kapus mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry–MTK Budapest – élőben az NSO-n!
Mezőkövesd, Városi Stadion, 17.00. Tv: M4 Sport. Vezeti: Erdős József

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A két csapat eddig nyolc élvonalbeli mérkőzésen találkozott, a mérleg 4 mezőkövesdi siker, 1 döntetlen, 3 MTK-győzelem.

♦ A Mezőkövesd története első NB I-es mérkőzését az MTK ellen játszotta 2013. július 27-én, s 3–0-s vereséget szenvedett a Hungária körúton.

♦ Mezőkövesden csak háromszor csapott eddig össze a két csapat, kétszer a házigazda nyert (1–0, 1–0), egyszer az MTK (2–3).

♦ Az edzőt váltó Mezőkövesd az élvonal legrosszabb formában levő csapata, legutóbbi hat bajnokiján csak egyetlen pontot szerzett, nem meglepő, hogy sereghajtó. A bajnokság márciusi leállításáig a matyóföldiek kiválóan szerepeltek, ám az újraindítás óta nagyon rossz a mérlegük: 3 győzelem, 4 döntetlen, 11 vereség.

♦ A Mezőkövesd hatmérkőzéses nyeretlenségi sorozatban van (1 döntetlen, 5 vereség), legutóbb szeptember 12-én, a Budafok ellen győzött NB I-es meccsen. Ez a 2020–2021-es idényben a leghosszabb nyeretlenségi széria.

♦ Az MTK veretlen maradt az előző négy bajnokiján, sőt, 10 pontot megszerzett a lehetséges 12-ből (3 győzelem, 1 döntetlen). A kék-fehéreknek 2018 ősze óta először van négymérkőzéses veretlenségi sorozatuk az élvonalban, s ha most sem kapnak ki, akkor 2017 tavasza óta először építenek ötmeccses jó szériát.