14 Views
0 0

NB I: Kisvárda–Paksi FC élőben az NSO-n!

Written by

Kisvárda–Paksi FC találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Egységben az erő – a Kisvárda jól védekezik, úgyhogy a támadásra kellene kitalálni valami okosat (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Kisvárda–Paksi FC – élőben az NSO-n!
Kisvárda, Várkerti Stadion, 17.30. Vezeti: Bogár Gergő

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Eddig nyolcszor csapott össze NB I-es mérkőzésen a két csapat, a mérleg teljesen kiegyenlített, 3–2–3.

♦ A Paks még mindig nyeretlen Kisvárdán, sőt, gólt is csak egyet tudott szerezni. A négy kisvárdai mérkőzés 0–0-s döntetlennel, illetve 1–0-s, 2–0-s, majd 3–1-es hazai sikerrel zárult.

♦ A forduló kezdetekor 43 pontjával ötödik Kisvárda eddigi legjobb idényét fejezi be az élvonalban, hiszen hatodiknál rosszabb már semmiképpen sem lehet. Első NB I-es évadában, 2018–2019-ben ugyanis 38 ponttal a kilencedik, tavaly 42 ponttal nyolcadik volt a zárásnál.

♦ Supka Attila együttese viszont a 25 szerzett góljára (0.78-as meccsenkénti átlag) egyáltalán nem lehet  büszke, hiszen ez a legkevesebb a mezőnyben. A szabolcsiakat a Budafok és a DVTK követi 34-34 találattal, igaz, utóbbi ezekből a pályán csak 31-et ért el, az Újpest ellen a zöldasztalnál kapott három pontot, 3–0-s gólkülönbséggel.

♦ A Paks remek szezont fut, negyediknél rosszabb már nem lehet, sőt, egy halvány matematikai esélye még a harmadik hely megszerzésére is maradt. A legtöbb gólt érte el eddig a bajnokságban, 75-öt, vagyis nyolccal többet, mint a bajnok Ferencváros (67). Ez egyben abszolút rekord is, hiszen a 12 csapatos, 33 fordulós bajnokság bevezetése óta mostanáig az FTC 2018–2019-es 72 gólja volt a csúcs. És a paksiak góljainak száma a záró fordulóban még tovább növekedhet.

♦ A Kisvárda a legutóbbi 11 fordulóban mindössze háromszor talált be ellenfeleinek – igaz, ebből nem is lehetett volna többet kihozni a begyűjtött kilenc pontnál.

♦ A szabolcsi együttes az előző két fordulóban nyeretlen maradt és gólt sem szerzett. A DVTK-tól elszenvedett hazai 1–0-s vereség után már csak egy pont kellett neki Zalaegerszegen a bennmaradás biztosításához, azt meg is szerezte (0–0).

♦ A Paks a legutóbbi öt forduló alapján a bajnokság legjobb formában lévő csapata, négy győzelem mellett egyedül a ZTE-vel ikszelt (1–1). Ezalatt a tolnaiak összesen 20 gólt értek el, így a meccsenként átlaguk kereken 4 (!) a bajnokságnak ebben a szakaszában.

♦ A Kisvárdának pályaválasztóként  – a ZTE-t Újpesten fogadta – csak egyszer sikerült a bajnokságban kettőnél több gólt szereznie, tavaly novemberben éppen a Paks elleni legutóbbi hazai találkozóján (3–1).  Hazai meccsei a leggólszegényebbek: 15 találkozóján 22 gól esett, ez 1.47-es meccsenkénti átlag. Lucasék vendéglátóként 10-szer, vagyis a meccsek kétharmadán nem tudtak betalálni, a kapott gólokat tekintve azonban csak a ferencvárosiak állnak náluk jobban (8).

♦ A Paks csupán pontjai alig több mint egyharmadát gyűjtötte be idegen pályákon, 50-ből 17-et, vendégként három csúcsot is tart: a legtöbb gólt érte el (36), a legtöbbet kapta (38), és így az ő meccsei a találatokban leggazdagabbak (74).

NB I, 2020–2021, 33. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ NÉZŐSZÁM
MÁJUS 7., PÉNTEK
Mezőkövesd–MTK Budapest 5–1 Mezőkövesd, Városi Stadion Káprály Mihály 600
MÁJUS 8., SZOMBAT
Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC 1–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Bognár Tamás 1892
Újpest FC–ZTE FC 5–4 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Andó-Szabó Sándor 1510
MÁJUS 9., VASÁRNAP
17.30: Puskás Akadémia–Budafoki MTE (Tv: M4 Sport+) Felcsút, Pancho Aréna Pintér Csaba
17.30: DVTK–Mol Fehérvár FC (Tv:  M4 Sport) MiskolcDVTK Stadion Solymosi Péter
17.30: Kisvárda–Paksi FC Kisvárda, Várkerti Stadion Bogár Gergő