10 Views
0 0

NB I: DVTK–Mol Fehérvár FC élőben az NSO-n!

Written by

DVTK–Mol Fehérvár FC találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

A Fehérvárnak csak győzelemmel lehet esélye az ezüstéremre (Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

DVTK–Mol Fehérvár FC – élőben az NSO-n!
MiskolcDVTK Stadion, 17.30. Tv: M4 Sport. Vezeti: Solymosi Péter

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Ezt a találkozót a sorsolás alapján februárban kellett volna Miskolcon lejátszani, mivel azonban a részben hazai rendezésű  U21-es Európa-bajnokság egyik helyszíne a Mol Aréna Sóstó volt, a csapatok felcserélték a pályaválasztói jogot.

♦ Az élvonalban eddig 75-ször kerültek szembe egymással, a mérleg 41 fehérvári siker, 10 döntetlen, 24 diósgyőri győzelem.

♦ A DVTK pályaválasztása mellett minimális különbséggel a Vidi javára billen a mérleg: 16-szor született diósgyőri siker, 4 meccs zárult döntetlennel és és 17-szer nyertek a Fejér megyeiek.

♦ A Vidi vendégként az elmúlt hét és fél évben vagy nyert (ötször), vagy vesztett (négyszer) a DVTK ellen, a legutóbbi döntetlen 2013 novemberében volt (2–2), a vendégek második gólját azon a meccsen a most is kerettag Kovács István lőtte.

♦ Volt egy nagyon emlékezetes találkozójuk a közelmúltban Borsodban: 2018 tavaszán a Diósgyőr a záró fordulóban a fehérváriak 2–1-es legyőzésével hosszabbította meg élvonalbeli tagságát. A mindent eldöntő gólt Makrai Gábor a 86. percben lőtte be.

♦ Bár a DVTK a legutóbbi öt forduló „formatabelláján” 3 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel a negyedik, mivel legutóbb hazai pályán nem tudta legyőzni az Újpestet (0–0), eldőlt, hogy a 11. helyen végez és így tíz év után búcsúzik az élvonaltól.

♦ Az előző öt fordulóban 12 pontot szerző (4 győzelem, 1 vereség) Fehérvár már csak abban az esetben csúszhat le a harmadik helyről, ha kikap, ugyanakkor a Paks úgy nyer, hogy egyúttal lefaragja a gólkülönbségben a Vidihez képest fennálló tízgólos hátrányát.

♦ A Diósgyőr hazai mérlege 5–6–5, pályaválasztóként a legutóbbi hat mérkőzéséből csupán egyet tudott megnyerni, a Puskás Akadémia ellenit, azt is egy hosszabbításban fejelt góllal (2–1).

♦ A Fehérvár 8–3–5-ös mutatójával második a vendégtabellán, az előző három idegenbeli találkozóját megnyerte és ezeken mindig három gólt ért el.

♦ A Vidi legutóbbi öt bajnokiján mindig legalább három gól született.

NB I, 2020–2021, 33. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ NÉZŐSZÁM
MÁJUS 7., PÉNTEK
Mezőkövesd–MTK Budapest 5–1 Mezőkövesd, Városi Stadion Káprály Mihály 600
MÁJUS 8., SZOMBAT
Budapest Honvéd–Ferencvárosi TC 1–2 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Bognár Tamás 1892
Újpest FC–ZTE FC 5–4 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Andó-Szabó Sándor 1510
MÁJUS 9., VASÁRNAP
17.30: Puskás Akadémia–Budafoki MTE (Tv: M4 Sport+) Felcsút, Pancho Aréna Pintér Csaba
17.30: DVTK–Mol Fehérvár FC (Tv:  M4 Sport) MiskolcDVTK Stadion Solymosi Péter
17.30: Kisvárda–Paksi FC Kisvárda, Várkerti Stadion Bogár Gergő