11 Views
0 0

NB I: Budafoki MTE–Budapest Honvéd élőben az NSO-n!

Written by

Budafoki MTE–Budapest Honvéd találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

(Fotó: Tumbász Hédi)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

Budafoki MTE–Budapest Honvéd – élőben az NSO-n!
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 17 óra. Tv: M4 Sport+. Vezeti: Vad II István

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÉRDEKESSÉGEK

♦ Kétszer mérkőztek meg eddig az élvonalban. A karácsony előestéjére elhalasztott budafoki találkozón 2–1-re nyert a Honvéd, majd az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett visszavágón 3–2-re a BMTE diadalmaskodott. A kispesti csapatot mind a kétszer az azóta már távozott Pisont István irányította, utódjának, Horváth Ferencnek ez lesz az első meccse az NB I-től már biztosan búcsúzó budai együttes ellen.

♦ Budafoki gólok foglalták keretbe az eddigi két összecsapást. Az elsőn Skribek Alen már a  34. másodpercben betalált, a másodikon Ihrig-Farkas Sebestyén a 92. percben döntötte el a három pont sorsát.

♦ Nyolc forduló óta tart a BMTE nyeretlensége, ezalatt mindössze egy pontot tudott szerezni, az MTK vendégeként játszott gól nélküli döntetlent. A többi hét találkozón rendre legalább két gólt kapott. A vasárnapi, Paks elleni 9–2-es hazai vereség után távozott Csizmadia Csaba vezetőedző.

♦ A Budafokot a hátralévő két bajnokin a klubhoz április 9-én csatlakozó eddigi pályaedző, Pacsi Bálint irányítja. Neki már van élvonalbeli tapasztalata: 2017 őszén nyolc mérkőzésen át megbízott vezetőedzőként dolgozott a Haladásnál, a mérlege egy győzelem mellett 2 döntetlen és 5 vereség volt, 7 rúgott, illetve 14 kapott góllal.

♦ A Honvéd három forduló óta nyeretlen, ezeken a találkozókon mindig legalább két gólt kapott. A legutóbbi hat bajnokijából – 2 iksz és 3 vereség mellett – csak egyet tudott megnyerni, a zalaegerszegit (1–0).

♦ A Budafok hazai pályán a legtöbb vereséget (10) szenvedte el a mezőnyben, a legtöbb gólt kapta (39) és a legrosszabb a gólkülönbsége (-19), a 4–2–10-es mutatójával mégsem utolsó, mert megelőzi soros ellenfelét, a kispesti csapatot.

♦ A Honvéd vendégként közepesen teljesített eddig (6 diadal, 3 iksz, 6 vereség, 18–18-as gólkülönbség), legutóbb 2–0-ra kikapott Pakson, előtte azonban látogatóként három meccsen hét pontot gyűjtött (2 győzelem, 1 döntetlen, és kétszer gólt sem kapott).

♦ A BMTE úgy bukta el a legutóbbi három bajnokiját, hogy közben mindig már a szünetben is vesztésre állt.