11 Views
0 0

La Liga: botrány Cádizban, a Valencia levonult a pályáról

Written by

A Cádiz–Valencia spanyol élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés a 30. percben rövid időre félbeszakadt, miután Mouctar Diakhaby rasszizmussal vádolta meg Calát, ezért a teljes vendégcsapat levonult a pályáról.

Botrány Cádizban, a Valencia levonult a pályáról (Fotó: Twitter/Valencia CF)

A Marca beszámolója szerint Cala és Mouctar Diakhaby párharca után utóbbi szerint ellenfele rasszista megjegyzést tett neki. Ezért a valencia francia középpályása levonult a pályáról, csapattársai pedig támogatásukat jelezve követték őt.

Ezt követően a játékvezető félbeszakította a mérkőzést, majd rövid kényszerpihenő után folytatódhatott a játék. A Marca szerint a Cádiz védője „fekete sz.rnak” nevezte Diakhabyt, akinél itt szakadt el a cérna. A francia játékos a folytatásra már nem is jött ki, Javi Gracia lecserélte őt, ám a klub egyik Twitter-bejegyzése szerint Diakhaby kérte meg a társait, hogy folytassák az összecsapást.

A szünetben 1–1-es döntetlenre állt a mérkőzés, amely jelenleg is zajlik.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Celta Vigo
 1–3 (Lejeune 86., ill. Nolito 8., Iago Aspas 14., Santi Mina 20.)
Kiállítva: Murillo (Celta Vigo, 54.)
Elche–Real Betis 1–1 (Pere Milla 36., ill. Borja Iglesias 14. – 11-esből)
Később
18.30: Cádiz–Valencia (Tv: Spíler2)
21.00: Sevilla–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

Április 5., hétfő
21.00: Barcelona–Real Valladolid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Április 7., szerda
21.00:
 Real Sociedad– Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)

Pénteken játszották
Levante–Huesca 0–2 (Rafa Mir 15., 54.)

Szombaton játszották
Real Madrid–Eibar 2–0 (Asensio 41., Benzema 73.)
Granada–Villarreal 0–3 (Gerard Moreno 9., 18., 60. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)
Osasuna–Getafe 0–0