15 Views
0 0

La Liga: botlott az Atlético; a bődületes kapushiba is belefért

Written by

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában az Atlético Madrid gól nélkül döntetlent játszott az Huesca vendégeként.

Az Atlético Madrid nem bírt az Huescával (Fotó: AFP)

Az első madridi meccsén 20 perc alatt két gólt szerző, egyet pedig előkészítő Luis Suárez ezúttal kezdőként lépett pályára, a 62. percben Diego Costa váltotta, aki gyorsan lehetőséghez jutott, de ő sem tudott betalálni, ráadásul még lesen is volt.

Volt viszont gól a Villarreal–Alavés meccsen – de még milyenek! Az első negyedóra végéhez közeledve Mario Gaspar jobb oldali belőtt labdáját Paco Alcácer finom mozdulattal terelte a hosszú alsóba, majd Deyverson előreívelt labdájához Asenjo már borzalmasan nyúlt hozzá, így Edgar Méndez köszönte szépen, és az üresen maradó kapuba passzolt.

A szünetre így is a házigazda vonulhatott előnnyel, mivel Gerard Moreno magabiztosan értékesítette a játékrész végén megítélt büntetőt, a második félidő derekán pedig Paco újra betalált egy kipattanót követően, amivel a házigazda 3–1-re nyert.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Huesca–Atlético Madrid 0–0
Villarreal–Alavés 3–1 (Paco Alcácer 13., 67., Moreno 45. – 11-esből, ill. Méndez 36.)
Eibar–Elche 0–1 (Boyé 37.)
Real Madrid–Valladolid 1–0 (Vinícus Jr. 65.)