3 Views
0 0

La Liga: Atlético Madrid–Barcelona élőben az NSO-n!

Written by

Rangadóval zárul a La Liga 10. fordulójának szombati játéknapja: az Atlético Madrid a Barcelonát fogadja a Wanda Metropolitanóban. Kövesse a mérkőzést élő, szöveges tudósításunk segítségével!

Griezmann és Dembélé személyében két francia támadó is a Barca kezdőjében (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Atlético Madrid–Barcelona 0–0
Madrid,
Wanda Metropolitano, zárt kapuk mögött. Vezeti: Munuera Montero.
ATLÉTICO:
Oblak – Trippier, Szavics, Giménez, Hermoso – M. Llorente, Koke, Saúl, Carrasco – Á. Correa, J. Félix. Vezetőedző: Diego Simeone
BARCELONA:
Ter Stegen – S. Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Pjanic, De Jong – O. Dembélé, Messi, Pedri – Griezmann. Vezetőedző: Ronald Koeman

ESEMÉNYEK

39. perc: Carrasco kap remek kiugratást a bal oldalon, viszi is tovább a támadást, de emelkedik a zászló – les.

38. perc: De Jong okos passzal indítja Albát a bal oldalon, de a centerezés két Barca-játékos közé érkezik, így a hazaiak kivágják.

35. perc: De Jong segítség nélkül próbálja kihozni a labdát, nem jár sikerrel. Saúl a megszerzett labdát ellövi, de métereket téved.

34. perc: a megakasztott Atléti-támadás után kontrát indítana a Barca, de Griezmann lesen kapja a labdát.

32. perc: Messi balról íveli középre a Barca szabadrúgását, állják a sarat a hazai védők.

31. perc:
megáll a játék, a játékvezető kijön a partvonalhoz, a digitális kommunikációs eszközzel lehet valami probléma.

30. perc: Koke szorongatja meg az utolsó emberként labdát birtokló Piquét, de megoldja a helyzetet a Barca hármasa.

27. perc: Messi elcsúszik Sergi Roberto passzánál, így az Atlético könnyen megszerzi a labdát.

26. perc: Carrasco rúg oda hátulról Sergi Robertónak, ez is sárga lap.

25. perc: agresszív letámadás a sarokban az Atléticótól, szenved is vele a Barca, de Pjanic és Piqué vezetésével megoldják a vendégek.

22. perc:
barcelonai szöglet Pjanic előadásában, de a hazaiak simán kifejelik a labdát.

20. perc: Saúl beadása is pontatlan, ő is Trippiert keresi. Ter Stegen lehúzza.

18. perc: Carrasco tenné be a labdát a Barca-védők mögé Trippiernek, de nagyon mély az átadása, Barca-kirúgás jöhet.

17. perc: Saúl fájlalja a lábát, Pjanic lép rá véletlenül hátulról. Az Atléticóé a labda.

15. perc: MEGINT A BARCA TÁMAD.
Dembélé lépéselőnyben kap mélységi labdát a jobb szélen, középre passzol Griezmann-nak, de a védelem szögletre ment.

14. perc: MESSI! Dembélé jobbról érkező beadása a bal oldalon köt ki, a visszagurított labdát Messi ívelné át finoman a bal felsőbe, de nem találja el a kaput!

12. perc: KAPUFA!
Szép Trippier, Correa összjáték után Llorente hagyja maga mögött Pedrit, a tizenhatoson belülre érve kapja is a labdát, ám lövése a keresztlécen csattan!

10. perc: Llorente már a túloldalon támad, beadása után Roberto rúgja ki a labdát szögletre.

10. perc:
Messi ível középre, Giménez fejjel tisztáz.

9. perc:
Kokéé a meccs első sárgája, miután lerántja a jobb oldalon megiramodó Dembélét. A tizenhatos sarkától néhány méterre rúghat szabadrúgást a Barca.

8. perc: Carrasco hozza ki a labdát négy Barca-játékos közül, majd a vendégek térfelére átérve Joao Félix harcol ki szabadrúgást.

6. perc: Koke szögletére Szavics érkezik, de Ter Stegen elüti előle a labdát.

5. perc: NAGY SANSZ A MÁSIK OLDALON! Carrasco ezúttal előkészít, balról Saúl elé gurítja a labdát, aki kb. 20 méterről, kissé balról, ballal kapura lő. Nem is rossz a kísérlet, de Ter Stegen vetődve szögletre tolja.

3. perc: AZ ELSŐ HELYZET! Sergi Roberto Dembélének passzol, a francia a jobb oldalon lehagyja Carrascót. A félmagas középre adásra Griezmann bevetődve érkezik, kapu fölé megy a labda!

1. perc: egyből egy kisebb hiba Piquétől, de gyorsan korrigálnak a vendégek.

1. perc: KEZDÜNK! A sárga-piros mezes Barcelona indítja útjára a labdát, az Atlético szokásos piros-fehér csíkos mezében és kék nadrágban lép pályára.

ELŐZMÉNYEK

Habár a La Liga-tabella harmadik és nyolcadik helyezettjének mérkőzése nem mindig számít kiemelt rangadónak, most mégis ez a helyzet. Az Atlético helyezését illetően nincs semmi különlegesség, de az, hogy a Barcelona nyolcadik, minden, csak nem megszokott – igaz, mindkét gárda csak hét-hét mérkőzésig jutott el eddig a bajnokságban kilenc kör alatt.

Kis statisztikai kitekintés: az Atlético Madrid 2010 februárja óta nem tudta legyőzni a bajnokságban a Barcelonát, ez immár húszmeccses sorozatot jelent. Ebből tizennégyszer kikaptak a „matracosok”, és hat döntetlen született. Egy másik széria is van, amit meg kíván ma törni az Atléti: a katalán gárda még egyszer sem kapott ki a 2017-ben átadott Wanda Metropolitanóban – két döntetlen és egy győzelem a Barca mérlege.

Legutóbb júniusban csapott össze egymással a két társaság, akkor 2–2-es döntetlen lett a vége. Januárban a Szuperkupában az Atlético legyőzte a Barcelonát, a BL-ben 2016-ban a ma már barcelonai Antoine Griezmann duplájával nyert az Atléti.

Apropó, Griezmann! Ő és Luis Suárez is volt klubja ellen szerepelhetne ma, így mindketten különleges érzésekkel készülhettek a mai találkozóra. De csak az egyikük léphet pályára: a Barcelonából szeptemberben távozó uruguayi csatár megfertőződött a koronavírussal, így kihagyja a mai találkozót. Rajta kívül Lucas Torreira hasonló okokból, Héctor Herrera combsérülés, míg Sime Vrsaljko térdproblémák miatt marad le a meccsről. A Barcelonánál Ansu Fati, Sergio Busquets, Samuel Umtiti és Ronald Araújo is maródi. A barcelonaiak Philippe Coutinho sérülésből való visszatérésének örülhetnek – a kezdőben még nem, de a kispadon helyet kapott a brazil.

Természetesen Lionel Messi nevéhez is fűződik egy-két érdekes statisztika a mérkőzés előtt: a vendégek csapatkapitánya a 800. mérkőzésére készül Barcelona-mezben, és az Atlético az egyik kedvenc ellenfele: 41 meccsen 32 találattal szomorította a „matracosokat”.

Habár a válogatott szünet után aktuális formáról aligha érdemes beszélni, azért jegyezzük meg, hogy hazaiak legutóbbi öt, a vendégek legutóbbi négy meccsükön nem találtak legyőzőre minden sorozatot figyelembe véve.