2 Views
0 0

Kétgólos hátrányból mentett pontot a Haladás a DEAC ellen

Written by

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 10. Haladás az utolsó helyezett DEAC-ot fogadta. A vendégek már 2-0-ra vezettek, ám a vasiak egyenlítettek, de a győztes gólt nem sikerült begyötörniük.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS-DEBRECENI EAC 2-2 (1-2)

Szombathely. Haladás Stadion, 406 néző. Vezette: Oláh Gábor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)

Haladás: Verpecz – Csilus, Mocsi, Bosnjak, Németh Milán – Holdampf, Kiss B., Debreceni – Tóth M., Dragóner, Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János.

DEAC: Zöldesi – Székely, Nagy Z, Papp, Zachán – Nikitscher (Sidibe, 33.)., Kundrák, Nagy K., Sándor – Orosz, Sármány (Kias B., 46.). Vezetőedző: Sándor Tamás.

Gólszerzők: Nagy Z. (11-esből,), Székely (20), Dragóner (26.). Medgyes (48.).

Sárga lap: Holdampf (7.), Papp (50.), Zachán (56.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Meglepetésre a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, és egy büntetőből vezetést szereztek. A hazaiak lassan ocsúdtak és ugyan vezettek néhány veszélyes támadást, a debreceniek egy kontra után már kettőre növelték előnyüket. Két helyzet, két gól. Aztán megemberelte magát a Haladás, és előbb büntetőből szépített, majd nyomasztó mezőnyfölénye a második félidő elején góllá érett. A vasiak természetesen nem elégedtek meg a döntetlennel, mentek előre a győzelemért. Egykapuzott a Haladás, a DEAC hősiesen védekezett. A szombathelyiek ugyan mezőnyfölényben játszottak, több helyzetet is kidolgoztak, ám a hősiesen és szervezetten védekező DEAC nem érdemtelenül szerzett pontot.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek, köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Doktorics jobbról, éles szögből leadott 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte bravúrral Zöldesi.

87. perc: Csere a vendéggárdában, Nagy Krisztián helyett Spitzmüller állt be.

82. perc: Zöldesi kapott sárga lapot időhúzásért.

81. perc: Németh Milán bal oldali beadását Németh Márió nyolc méterről a bal sarok mellé fejelte.

80. perc: Csere a Haladásban, Debreceni helyett Doktorics állt be.

74. perc: Németh Márió jobb oldali beadását Medgyes lőtte kapura a hosszúról, de Zöldesi védett.

406 a hivatalos nézőszám.

66. perc: Kettőscsere a Haliban. Kiss Bence helyett Kállai Kevin és Dragóner Filip helyett Németh Márió érkezett. Cserélt a DEAC is, Nagy Zoltán helyett Bereczki állt be.

61. perc: Tóth Milán lőtt kapásból, jobbról, 18 méterről kevéssek a léc fölé.

56. perc: Újabb vendégsárga, Zachánnak mutatta fel a játékvezető.

50. perc: Papp kapott sárga lapot.

48. perc: GÓÓÓL! Medgyes kapott labdát a tizenhatos bal csücskénél, majd ballal, 16 méterről kilőtte a jobb sarkot (2-2)

Megkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt Sándor Tamás, Sármány helyett Kiss Bence állt be.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Németh Milán bal oldali beadását a hosszún érkező Medgyes öt méterről, éles szögből a bal oldalhálóba lőtte

39. perc: Debreceni tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de éles szögből leadott lövése a jobb oldalhálóba vágódott.

38. perc: Kundrák próbálkozot balról, de 18 méteres lövését védte Verpecz.

33. perc: Vendégcsere, Nikitscher helyett Sidibe állt be.

26. perc: GÓÓÓL! Tóth Milán tört be a tizenhatosob belül a jobb oldalon, ahol Papp buktatta – tizenegyes. A büntetőt  Dragóner a jobb sarok felé lőtte, Zöldesi védett, de a kipattanót Dragóner nyolc méterről a kapu közepébe fejelte (1-2).

25. perc: Medgyes tette le a labdát szépen Dragónernek, ám a csatár 14 méteres lövését blokkolták.

20. perc: GÓÓÓL – 0-2. Egy lepattanó labdát Székely 11 méterről a jobb sarokba lőtt (0-2).

A gól óta a szombathelyiek nagyobb sebességre kapcsolták, érzik, hogy az addig mutatott játék kevés lesz.

12. perc: Dragóner ment el a jobb szélen, 17 méteres lövése a jobb sarok mellett zúgott el.

A DEAC Nagy Zoltán tizenegyésvel szerzett vezetést. Fotó: Unger Tamás/Vas Népe

7. perc: GÓÓL- 0-1. Holdampf rúgta össze Kundrák bokáját a tizenhatoson belül – tizenegyes. Holdampf sárga lapot kapott. A büntetőt Nagy Zoltán a jobb sarok felé lőtte, Verpecz ugyan beleütött a labdába, de nem tudott hárítani.

1. perc: A Debrecen kezdte a játékot.

A kezdés előtt a két kispad között a két korábbi futballista, Mátyus János, a Haladás edzője,  és a DEAC trénere, Sándor Tamás ölelkezett össze.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut az előző hét meccséből csak egyet megnyerő Haladás az utolsó, már kiesett DEAC ellen.

A vasiaknál főként a védelem összeállítása okozott gondot Mátyus János vezetőedzőnek. Devecseri Szilárd sérült, Mocsi Attilának két körrel ezelőtt, a Kazincbarcika ellen eltörött az orra, szerdán Szentlőrincen speciális maszkban vállalta a játékot. A hajdúságiaknál a kezdőben kapott helyet a korábban a DVSC-ben futballozó Nagy Zoltán, valamint Sándor Tamás fia, ifj. Sándor Tamás.