Erste Liga: hosszabbítás után kapott ki az FTC-Telekom

Written by

Az FTC-Telekom hosszabbítás után 1–0-ra kikapott a romániai Corona Brasovtól a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

Hosszabbítás után kapott ki az FTC-Telekom (Fotó: fradi.hu/Papp György – a kép illusztráció)

Nem rendez gólparádét az Erste Liga-társcímvédő FTC-Telekom szezonbeli első erdélyi túráján, persze, nem is feltétlenül ezért utazott el, hanem elsősorban pontokért – abból meg két nap alatt így is bezsákolt hármat.

Fodor Szabolcs együttese pénteken Gyergyószentmiklóson nyert szétlövésben 2–1-re, egy nappal később pedig a Barcaságban vendégszerepelt, a vendéglátó Brassó elleni bajnokin pedig egyetlen találat sem esett a rendes játékidő 60 perce alatt, azaz hokiban ritkán látható dupla shutoutot könyvelhettek el a remeklő kapusok.

Igaz, ha a ferencvárosiak kicsit pontosabbak, több ízben is megszerezhették volna a vezetést – rögtön a nyitó harmadban volt például egy kettő plusz kettő perces fórjuk –, ám a brassóiak önfeláldozóan védték a kapujuk előterét, Tőke Zoltán pedig parádézott. De ugyanez alapvetően igaz volt a másik oldalon a másfél hónapnyi, hétmeccses kihagyás után visszatérő Arany Gergelyre is.

Sokáig úgy tűnt, a túlóra sem hoz döntést, ám amikor már jóformán mindenki a szétlövésre készülődött, Radim Valchar megnyerte a meccset a Coronának, a brassóiak így továbbra is szezonbeli összes bajnokijukon szereztek legalább egy pontot (más kérdés – és az érdemeikből ez mit sem von le –, hogy éppen feleannyi mérkőzést tudtak eddig lejátszani, mint aktuális ellenfelük, az éllovas MAC-ot tovább üldöző FTC).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

CORONA BRASOV (romániai)FTC-TELEKOM 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Brassó, zárt kapuk mögött. V: Nagy A., Soós D., Balla, Vincze D.
BRASSÓ: TŐKE
CARLSON (1) Dame-Malka – Boriszenko, Wilson – Gajdó T.,
McFadden – Gajdó B., Haraga
GLIGA (1), Klempa, VALCHAR 1 – Finucci, Molnár Zsombor, Tranca
Mihály E., Molnár Zoltán, Péter B. – Szőcs Z., A. Vasile, N. Vasile. Edző: Dave MacQueen
FTC: ARANY
Kärmeniemi, Sarcia – Ellerby, Tóth Gergely – Boros, Hegyi Á. – Bán, Tóth Renátó
Kulmala, NAGY G., SOMOGYI B. – Hodgman, Pavuk, Tóth A. – Hajós, Németh A., Sági Martin –  Roczanov, Tóth Gergő, Tóth Richárd. Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Molnár Zoltán), ill. 6 perc
Kapura lövések: 31–37
MESTERMÉRLEG
Dave MacQueen: – Jó csapatok jó meccse volt. Az első harmad nem volt az igazi, de egy hónapja nem játszottunk, az ellenfél sokkal frissebbnek tűnt. A kapusuk is kiválóan védett, ám a miénk még jobban: szerencsénk is volt, de büszke vagyok a srácokra!
Fodor Szabolcs: – Jó meccs volt, mindkét csapat keményen dolgozott. Megvolt az esélyünk, hogy megszerezzük a vezetést, de a Brassó jól őrizte a kapuját, és a kapusuk is nagyszerűen védett. Jól játszottunk, de lőtt gól nélkül nem nyerhetsz meg egy hokimeccset, a brassóiak így megérdemelték a két pontot.