máj 31, 2021
11 Views
0 0

Érdekes fejlemény Kozák Danuta körül – íme a kajak-kenu Eb névsora

Written by

A magyar szövetség honlapjának közlése alapján az utazó keret összeállítása a hétvégén lebonyolított válogató eredményei alapján alakult ki, amit a szövetség versenysport bizottsága már vasárnap este megtárgyalt, míg előterjesztésüket az elnökség hétfő délelőtti ülésén egyhangúlag támogatta.

Hüttner Csaba felnőtt szövetségi kapitány elmondta: két olyan versenyszám van, amelyikben nem az a sportoló áll rajthoz, aki kivívta az Eb-indulás jogát.

“Az időrend nem teszi lehetővé, hogy Kozák Danuta Poznanban a női négyes tagja legyen, mert a K-1-es, és a K-4-es döntő között mindössze negyven perc van. Varga Ádám helyett pedig a válogatón második Kopasz Bálint indulhat el Lengyelországban K-1 1000 méteren, miután a KSI fiatal versenyzője ezen a hétvégén az ezer párosra koncentrál, amelyben Béke Kornéllal fog rajthoz állni” – nyilatkozta a szakember.

A Béke, Varga páros május közepén győzött az európai pótkvalifikációs versenyen, ezzel megszerezte Magyarországnak az utolsó hiányzó férfi kajakos olimpiai kvótát, valamint kivívta magának az Eb-részvétel lehetőségét.

A csapat több lépcsőben, kedden és szerdán utazik ki a lengyelországi Poznanba.

Az Eb-t csütörtöktől vasárnapig rendezik, a küzdelmeket élőben közvetíti majd az M4 Sport.

A magyar Eb-csapat

férfiak

K-1 200 m: Tótka Sándor

K-1 500 m: Kopasz Bálint

K-1 1000 m: Kopasz

K-1 5000 m: Noé Bálint

K-2 200 m: Balaska Márk, Csizmadia Kolos

K-2 500 m: Noé B., Kulifai Tamás

K-2 1000 m: Béke Kornél, Varga Ádám

K-4 500 m: Kuli István, Molnár Péter, Nádas Bence, Tótka

K-4 1000 m: Noé B., Gál Péter, Dombvári Bence, Kulifai

C-1 200 m: Korisánszky Dávid

C-1 500 m: Kiss Balázs

C-1 1000 m: Kiss B.

C-1 5000 m: Fodor Nicholas

C-2 200 m: Korisánszky, Takács Mihály

C-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám

C-2 1000 m: Hajdu, Fekete

nők

K-1 200 m: Lucz Dóra

K-1 500 m: Kozák Danuta

K-1 1000 m: Gazsó Alida Dóra

K-1 5000 m: Bodonyi Dóra

K-2 200 m: Lucz Anna, Kiss Blanka

K-2 500 m: Kozák, Bodonyi

K-2 1000 m: Csipes Tamara, Medveczky Erika

K-4 500 m: Lucz D., Csipes, Kárász Anna, Bodonyi

C-1 200 m: Takács Kincső

C-1 500 m: Balla Virág

C-1 5000 m: Horányi Dóra

C-2 200 m: Balla, Takács

C-2 500 m: Balla, Takács

a parakenus csapat

férfiak

KL1 200 m: Kiss Péter Pál

KL1 200 m: Suba Róbert

VL2 200 m: Suba

VL2 200 m: Juhász Tamás

KL2 200 m: Rozbora András

KL3 200 m: Kiss Erik

KL3 200 m: Török Dávid

nők

KL1 200 m: Pulai Erika

KL2 200 m: Varga Katalin

KL3 200 m: Molnár Nikoletta

VL3 200 m: Molnárné Tóth Julianna

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Komment írása

Article Tags:
Article Categories:
Infostart.hu · Sport
banner

Vélemény, hozzászólás?