30 Views
0 0

Család tragédiákkal megküzdve lett bajnok a Falco

Written by

Az alapszakaszgyőztes Szolnok hazai pályán kikapott a címvédő Szombathelytől szerdán a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik, utolsó mérkőzésén, ezzel a Falco 3-2-re megnyerte a párharcot, és begyűjtötte fennállása harmadik aranyérmét, írta az MTI.

Az ötödik, mindent eldöntő csatát 10-5-tel kezdte a Falco, csakhogy a hazaiak Angelo Warner vezérletével egy 14-0-s rohammal fordítottak. A folytatásban egyik fél sem tudott meglépni ellenfelétől, percekig 22-22 állt az eredményjelzőn, ekkor a döntősorozatban a legtöbb pontot dobó Perl Zoltán technikai hibája borzolta a kedélyeket. Az alföldiek hat és fél perc alatt csupán három pontot hoztak össze, a nagyszünetben 29-29 volt az állás.

Térfélcsere után Benke Szilárd 13. pontjával kilenc ponttal elhúztak a vasiak (35-44). Gasper Potocnik, a Szolnok edzője időkéréssel próbálta felrázni tanítványait, de Váradi Benedek 17. pontjával 55-42-re növelte előnyét a Falco. A 34. percben 65-47-re vezettek a vendégek, innen pedig már nem volt visszaút a tanácstalanul és sok hibával játszó Olaj számára.

A Szombathely 2008 és 2019 után harmadszor hódította el a magyar bajnoki serleget, a Vaol.hu szerint a szolnoki szurkolókat a rohamrendőröknek kellett megfékezniük.

„Nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy itt voltak, hogy támogattak minket. A segítségük nélkül nem sikerült volna győznünk. A legfontosabb meccseket megnyertük a Szolnok ellen! Büszke vagyok a csapatra, bizonyítottuk, hogy van erő, van tartás bennünk, hogy soha nem adjuk fel, hogy tudunk egymásért küzdeni.

Nehéz szezon van mögöttünk, megsínylettük a koronavírus-járvány, család tragédiákkal kellett megküzdenünk. De összetartottunk, támogattuk egymást

– nyilatkozta az M4 Sport kamerája előtt Váradi Benedek.

Férfi kosárlabda NB I, döntő, 5. mérkőzés

Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 53-74 (19-15, 10-14, 13-26, 11-19)
A párharc végeredménye: 3-2 a Szombathely javára.

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért.
Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.