16 Views
0 0

Bundesliga: Hertha–Arminia Bielefeld élőben az NSO-n!

Written by

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában a Hertha BSC az Arminia Bielefeldet látja vendégül. Fontos mérkőzés vár Dárdai Pál csapatára, amely egy győzelemmel tovább menekülne a kiesőzónától. Kövesse velünk élőben a találkozót!

Dárdai Pál csapata fontos meccset vív a Bielefelddel (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Hertha–Arminia Bielefeld 0–0
Berlin,
Olimpiai Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: B. Dankert
Hertha: Schwolow – Dárdai M., Stark, Klunter – Mittelstädt, Ascacíbar, Tousart, Zeefuik – Cunha – Piatek, Córdoba. Vezetőedző: Dárdai Pál
Bielefeld: Ortega – Lucoqui, Nilsson, Pieper, Brunner – Prietl, Okugava, Maier – Voglsammer, Klos, Doan. Vezetőedző: Frank Kramer

PERCRŐL PERCRE

17. perc: Prietl szánta el magát egy távoli lövésre, nem is tévedett sokat!

17. perc: Ismét játékban a labda, mindkét játékos a pályán maradt.

13. perc: Még mindig az orvosi stáb van főszerepben, a berliniek védőjének be kell kötni a fejét…

11. perc: Újabb sérülés, Mittelstädt és Lucoqui fejelt össze. Ápolás.

10. perc: A Bielefeld végezhetett el szögletet, Nilsson jól robbant be, de a kapu fölé fejelt.

8. perc: Óriási bomba! Mittelstädt kísérte a támadást, majd labdát kapott és befelé húzott, erőteljes lövését vetődve hárította a vendégek kapusa.

7. perc: Okugava maradt lenn a földön, de már fel is állt, folytatódhat a játék.

5. perc: Dárdai Márton pontos labdát küld előre, de a lefejelt labdát megszerzi az egyik Bielefeld-védő.

3. perc: Megvan az első lövés a vendégektől, Schwolownak nem okozott gondot a lapos kísérlet.

1. perc: Elindult a meccs, a Hertha indította útjára a labdát.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Dárdai Márton a kezdőben kapott lehetőséget a Herthában.

A mérkőzést megelőzően a berliniek vezetőedzője, Dárdai Pál sajtótájékoztatót tartott.

„Egy olyan meccs után, mint a Freiburg elleni, érthető okokból jókedvűek vagyunk. Így kell együtt dolgoznunk a továbbiakban is, mivel szerintem még legalább két győzelemre szükségünk van” – mondta el Dárdai Pál.

A csapat tagjainak kéthetes házi karanténja miatt meccshátrányban lévő berliniek azonos pontszám mellett, jobb gólkülönbségükkel állnak a Bielefeld előtt, amely a magyar tréner szerint úgy is kiváló alakulat, hogy az előző fordulóban 5–0-ra kikapott a Borussia Mönchengladbach otthonában.

„Az Arminia egységes csapat, remek csapatszellemmel, így egy jó és fegyelmezett ellenfélként számítunk rájuk. Ez már az utolsó meccsek egyike. Mindenképpen nyernünk kell” – szögezte le Dárdai, aki elégedett a karanténból való visszatérés óta lejátszott két mérkőzéssel és abban reménykedik, a együttese koncentrált játéka a következő találkozók, így a vasárnap esti során is megmarad.

Mattéo Guendouzi lábközépcsont-törést szenvedett a Hertha BSC csütörtöki bajnoki mérkőzésén, így a berlini labdarúgócsapatot irányító Dárdai Pál nem számíthat a játékára az idény hajrájában.

A Hertha pénteken közösségi oldalán adott tájékoztatást a futballista állapotáról. Ezek szerint az orvosi vizsgálatok megerősítették a korábbi feltételezéseket, miszerint Guendouzi töréses sérülést szenvedett, és az idény további mérkőzésein már nem állhat a csapat és a szakmai stáb rendelkezésére.