0 0

BL-elődöntő élőben: Manchester City–PSG 1-0

Written by

A kezdőcsapatok. Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Ruben Dias, Zincsenko – Fernandinho, Bernardo Silva, Gündogan – Mahrez, De Bruyne, Foden. PSG: Navas – Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo – Ander Herrera, Paredes – Di Maria, Verratti, Neymar – Icardi.

A mérkőzés előtt jégeső zúdult az Etihad Stadionra és környékére, lapáttal takarították le a gyepet.

Az ötödik percben Di María beesett a büntetőterületen belülre, de Kuipers, a holland bíró szerint nem bántották.

A hatodik percben Zincsenko vállára esett a labda. A bíró először büntetőt ítélt, majd megnézte a visszajátszást, s felülbírálta önmagát.

Az első tíz perc a franciáké volt, de a City vezet. Éderson hosszú labdájával Zincsenko elszaladt, visszapasszolta a labdát, Foden lövése elakadt a védőkben, de a labda Mahrez elé került, ő pedig éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0 a Citymek, összesítésben pedig 3-1.

Neymar szabadrúgást harcolt ki, 20 méternyire a City kapujától. A labda a sorfalról szögletre pattant.

A 16. percben Marquinhos a lécre fejelte a labdát.

Nyitókép: MTI/EPA/Salvatore Di Nolfi